Back to home
pani ma relaks, Polska

„Ladies Break” w Uroczysku „Zaborek”, czyli magiczne Podlasie

„Ladies Break” to seria przewodników skierowanych głównie (choć nie tylko) do kobiet. W ramach tego projektu, jeździmy z przyjaciółką w fajne miejsca i szukamy tego, co fajne kobiety lubią najbardziej, a lubimy jak jest miło, ładnie, trochę aktywnie, bardzo relaksująco i smacznie. Proponowałam Wam już babski wypad do Porto i do Gdańska, a także leniwy weekend w pływającym domku w Mielnie. Dziś zabiorę Was na skąpane w zieleni Podlasie, do magicznego miejsca jakim jest Uroczysko Zaborek.

Pretekstem do wypadu na Podlasie były testy BMW X1 – samochodu o doskonałych możliwościach jazdy w terenie nie chciałam testować na ulicach Warszawy, a o Zaborku słyszałam same dobre opinie, dlatego to właśnie tam, w okolice Janowa Podlaskiego postanowiłam dać się zabrać (ten samochód praktycznie sam jedzie) wypożyczonemu mi na weekend SAV-owi ze stajni BMW.

Spakowałam w piątkowe popołudnie wygodne ciuchy, kilka książek i magazynów, kosz piknikowy i przyjaciółkę, i już po 2,5 godzinach drogi byłyśmy w Zaborku – zabytkowym kompleksie drewnianej architektury, położonym na ponad 70 hektarowym terenie w Parku Krajobrazowym Podlaski Przełom Bugu, w malowniczym otoczeniu rzek, jezior, stawów, dzikich łąk, pól i lasów sosnowych.

Dostałyśmy do dyspozycji apartament z tarasem wychodzącym na pole i zagajnik w pięknej drewnianej leśniczówce położonej na skraju lasu, z dala od innych zabudowań. Co rano budził nas świergot ptaków- nic dziwnego, skoro pod naszą strzechą kryły się pisklaki (najlepiej!). Będąc gościem Zaborka można zamieszkać także w Starej Plebanii z 1880 roku, Bielonym Dworku, w którym znajduje się również restauracja (o której za chwilę), Zaścianku z 1862 roku, czy (i tu absolutny hit) w Wiatraku „Koźlaku” z 1923 roku! Na terenie Uroczyska znajduje się też piękny drewniany Kościółek i leśna chata z dostępem do położnej wśród sosen bani.

Co robić w Zaborku?

W Zaborku można wypożyczyć rowery, jeździć konno, spłynąć kajakiem po Bugu czy zwiedzać okolicę (na przykład słynną Stadninę Koni Janów Podlaski). Można też, tak jak my, położyć się na kocu na łące i czytać książki, usiąść w wygodnych fotelach na tarasie i oglądać romantyczne komedie popijając białe wino, spacerować po lesie szukając tropów zwierzyny, dać się zmoczyć pachnącym deszczem i rozgrzać kieliszkiem nalewki, gapić się w gwiazdy, słuchać śpiewu ptaków i… zajadać się pysznościami kuchni regionalnej serwowanymi w Bielonym Dworku (w którym specjalnie dla nas przygotowywano wegetariańskie dania), na przykład parowańcami z sezonowymi owocami.

Można się wyciszyć, odpocząć, zapomnieć o biegu i troskach dnia powszedniego, bo pięknie, sielsko, relaksująco i smacznie jest w Zaborku, do którego będę na pewno wracać, by jednocześnie w komfortowych warunkach i blisko natury ładować baterie.

Informacje Praktyczne

Uroczysko Zaborek znajduje się koło Janowa Podlaskiego, ok. 160 km od Warszawy. Przejazd samochodem ze stolicy zajmuje między 2,5 a 3 godziny. Ceny za noclegi z wyżywieniem i oferty specjalne znajdziecie TU.

Pensjonat Uroczysko Zaborek

Kolonia 28, 21-505 Janów Podlaski

+48 83 341 30 68

[email protected]


Weekend na Podlasiu spędziłam w ramach testów BMW X1.

Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij TU i zapisz się do newslettera!

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.

By Pojechana, 19 lipca 2018 Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
  • 7

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

7 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!