Prelekcje


Lubię opowiadać o swoich doświadczeniach, zarażać ciekawością świata i motywować do sięgania tam, gdzie strach sięgnąć. Mam doświadczenie jako prelegentka na targach i festiwalach podróżniczych, między innymi: World Travel Show w Warszawie, Festiwal Podróżników National Geographic we Wrocławiu, Festiwal Kultur i Podróży „Ciekawi Świata” w Białymstoku, Festiwal Dni Podróżnika we Wrocławiu, imprezach korporacyjnych i kulturalnych.

Jeśli organizujesz imprezę integracyjną lub wydarzenie podróżnicze, chciałbyś zaprosić mnie na prelekcję do domu kultury, szkoły, domu seniora czy kawiarni, napisz do mnie: [email protected]


Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin.

Zabawne historie z życia Polki w jednym z największych miast Chin i opowieści z podróży po Państwie Środka: o obutych psach, podrabianym ryżu, układaniu się z duchami, przemycie mleka w proszku, targach matrymonialnych, tradycyjnym weselu i nowoczesnych zaręczynach, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli i o tym, co powinien zrobić każdy chiński prawdziwy mężczyzna. Opowiadam o swoich potyczkach i niuansach chińskiej kultury z humorem i dystansem, zapraszając do wspólnej podróży po „kraju na końcu świata i nie z tego świata”. Podróży lokalnym zwyczajem bez trzymanki i czasem pod prąd.

Czas trwania prelekcji: 60 minut.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego zwiastunu prelekcji:

Prezentacja „Laowai w wielkim mieście” zdobyła obydwie nagrody 5. Festwialu Podróżniczego „Bez Granic” w Środzie Wielkopolskiej: nagrodę główną i nagrodę publiczności.


Osiem dni tygodnia – Birma

Aleksandra Świstow opowiada o podróży przez Birmę, a raczej Mjanmę, gdzie środa ma dwanaście godzin, samochody jeżdżą pod prąd, odległości są dłuższe (bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że birmański pociąg potrzebuje 19 godzin żeby pokonać 600 km?), a mieszkańcy witają turystów szczerym i szczerbatym od rzucia betelu uśmiechem, szeroko otwartymi ramionami i sercem. O życiu w pływających wioskach, wschodach i zachodach słońca nad Bagan, zielonych plantacjach herbaty, złotych pagodach, kipiącym życiem i wyostrzającym wszystkie zmysły Yangon, plażach jak na Andamanach, biedzie, dobroci, serdeczności, chaosie i przepięknej podróżniczej przygodzie na trekkingu przez góry północy.

Czas trwania prelekcji: 60 minut.


7 prawd o życiu, których uczą góry

Aleksandra Świstow podróżowała autostopem po Indonezji zdobywając najciekawsze (czasem najwyższe, czasem najpiękniejsze, czasem… aktywne) wulkany, żyła 1,5 roku we francuskich Alpach, przez 7 miesięcy mieszkała w namiocie na dachu samochodu jadąc przez Amerykę Południową, gdzie zdobyła między innymi Nevado Ishinka (5530 m n.p.m.) w Cordillera Blanca w Peru i wulkan Tunupa (5152 m n.p.m.) w Boliwii. Ale górskie wyprawy to również porażki: podczas południowoamerykańskiego road tripu musiała zrezygnować z wejścia na Chimborazo i Cotopaxi w Ekwadorze, zawrócić musiała również z bazy pod Kazbekiem- gruzińskim pięciotysięcznikiem. Podczas [nazwa wydarzenia] opowie jakie nauki wyniesione z górskich wypraw- zarówno tych zakończonych sukcesem, jak i porażką, warto przenieść do codziennego życia.

Czas trwania prelekcji: 60 minut.


O sile marzeń i podróżach poza szlakiem

Wybrane historie z kilkunastomiesięcznej podróży dookoła świata, opowieści spoza wydeptanego szlaku. O podróżach autostopem, życiu w rybackiej wiosce i zdobywaniu wulkanów na własną rękę w Indonezji. O pieszej wędrówce przez tereny zamknięte dla turystów w Birmie i cudownych ludziach spotkanych na tej drodze. O życiu w namiocie na boliwijskich pustyniach i zdobywaniu pięciotysięczników w Peru. O tym, że jak się czegoś bardzo chce, jest się w stanie w tym celu dużo poświęcić i bardzo zmęczyć, to można osiągnąć niemal wszystko.

Czas trwania prelekcji: 60 minut.


Prelecja stworzona specjalnie dla Ciebie

Oferuję również prelekcje szyte na wymiar: specjalnie na konkretną okazję i dla Twoich gości. Wszelkie pytania proszę kierować na adres: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *