Prelekcje


Lubię opowiadać o swoich doświadczeniach, zarażać ciekawością świata i motywować do sięgania tam, gdzie strach sięgnąć. Mam doświadczenie jako prelegentka na targach i festiwalach podróżniczych, między innymi: World Travel Show w Warszawie, Festiwal Podróżników National Geographic we Wrocławiu, Festiwal Kultur i Podróży „Ciekawi Świata” w Białymstoku, Festiwal Dni Podróżnika we Wrocławiu, imprezach korporacyjnych i kulturalnych.

Jeśli organizujesz imprezę integracyjną lub wydarzenie podróżnicze, chciałbyś zaprosić mnie na prelekcję do domu kultury, szkoły, domu seniora czy kawiarni, napisz do mnie: blog@pojechana.pl.


Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin.

Zabawne historie z życia Polki w jednym z największych miast Chin i opowieści z podróży po Państwie Środka: o obutych psach, podrabianym ryżu, układaniu się z duchami, przemycie mleka w proszku, targach matrymonialnych, tradycyjnym weselu i nowoczesnych zaręczynach, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli i o tym, co powinien zrobić każdy chiński prawdziwy mężczyzna. Opowiadam o swoich potyczkach i niuansach chińskiej kultury z humorem i dystansem, zapraszając do wspólnej podróży po „kraju na końcu świata i nie z tego świata”. Podróży lokalnym zwyczajem bez trzymanki i czasem pod prąd.

Czas trwania prelekcji: 60 minut.

 

Zapraszam do obejrzenia krótkiego zwiastunu prelekcji:

Prezentacja „Laowai w wielkim mieście” zdobyła obydwie nagrody 5. Festwialu Podróżniczego „Bez Granic” w Środzie Wielkopolskiej: nagrodę główną i nagrodę publiczności.


O sile marzeń i podróżach poza szlakiem

Wybrane historie z kilkunastomiesięcznej podróży dookoła świata, opowieści spoza wydeptanego szlaku. O podróżach autostopem, życiu w rybackiej wiosce i zdobywaniu wulkanów na własną rękę w Indonezji. O pieszej wędrówce przez tereny zamknięte dla turystów w Birmie i cudownych ludziach spotkanych na tej drodze. O życiu w namiocie na boliwijskich pustyniach i zdobywaniu pięciotysięczników w Peru. O tym, że jak się czegoś bardzo chce, jest się w stanie w tym celu dużo poświęcić i bardzo zmęczyć, to można osiągnąć niemal wszystko.

Czas trwania prelekcji: 60 minut.


Prelecja stworzona specjalnie dla Ciebie

Oferuję również prelekcje szyte na wymiar: specjalnie na konkretną okazję i dla Twoich gości. Wszelkie pytania proszę kierować na adres: blog@pojechana.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *