Back to home
Boliwia, podróż dookoła świata

Boliwia na 20 zdjęciach, które same spakują Ci plecak

Boliwia była naszym pierwszym przystankiem w podróży po Ameryce Południowej. Właściwie to nie wiem, czy można nazwać przystankiem dwumiesięczny road trip. Zjechaliśmy całą zachodnią część kraju- od południa do północnych kresów. I… skłamałabym, gdybym powiedziała, że podróż ta należała do łatwych. Drogi nie ułatwiał nieprzyjazny klimat (bardzo niskie temperatury w nocy, porywiste wiatry sypiące piachem w oczy, ostre, palące słońce), rozrzedzająca tlen i przyprawiająca o ból głowy wysokość nad poziomem morza (rzadko kiedy bywaliśmy na wysokości poniżej 4000 metrów), fatalne drogi i jeszcze gorsi lokalni kierowcy (raz za jednym musieliśmy gonić, po tym, gdy rozklekotanymi drzwiami służbowej ciężarówki urwał nam lusterko… Dogoniliśmy i co mogliśmy wskórać? Ile można kazać zapłacić człowiekowi, który nic nie ma?), brak ciepłej wody, a często brak wody w ogóle, monotonna dieta (chętnie ugotowałabym coś innego niż kurczak z ryżem lub makaron z tuńczykiem z puszki, ale… z czego?) i często bardzo nieufni, wycofani ludzie. A wróciłabym tam choćby dziś! I znowu bym marzła, znowu bym narzekała na jedzenie i smuciła się, że nikt (no prawie nikt) nie odwzajemnia moich uśmiechów. Czemu? Co mnie tak urzekło w tym srogim kraju? Przestrzenie, pustkowia, kolory, przejrzystość ostrego jak brzytwa powietrza, widoki jak z innej planety! A ten trud, który musieliśmy włożyć, by dojechać do celu, sprawiał, że piękno Boliwii smakowało jeszcze lepiej. Zresztą zobaczcie sami. Wybrałam dla Was 20 zdjęć, które (jestem pewna), same spakują Wam plecak.


Trasę podróży A&A dookoła świata możesz śledzić TU.

Podoba Ci się? Daj lajka, podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.

Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij TU i zapisz się do newslettera!

By Pojechana, 10 lipca 2016 Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
  • 39

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

39 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!