Back to home

Najlepsze polskie blogi podróżnicze

Łapię się czasem na tym, że przez kilka dni nie wchodzę na żadne newsowe portale. Doba bez bloga podróżniczego (o ile tylko miałam dostęp do internetu) nie przytrafiła mi się już bardzo dawno. Znajduję na nich wszystko czego mi potrzeba: aktualne informacje, ciekawe historie o życiu w różnych częściach świata, relacje z podróży, praktyczne wskazówki, piękne zdjęcia, mnóstwo inspiracji i dobrej energii. Zresztą, przekonajcie się sami!

Najfajniejsze polskie blogi podróżnicze według Pojechana.pl:

  • Kasia Jalan Jalan – Kasia ma oczy szeroko otwarte, dobre serce i głowę pełną marzeń. Jest w drodze od listopada 2009 roku. Robi klimatyczne zdjęcia i pięknie pisze o świecie, który eksploruje dogłębnie, od kuchni, od zaplecza- tego brudnego i prawdziwego, pełnego ludzkich historii.
  • LosWiaheros – Alicja i Andrzej na podróżach (i blogowaniu) zęby zjedli. O wszystkim co widzieli okrążając świat (a widzieli już dużo) piszą szczerze, bez koloryzowania i zbędnego patosu. Chętnie dzielą się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi różnych form podróżowania (na przykład rowerem przez Azję lub jachtostopem przez oceany) czy ograniczania kosztów.
  • Where is Juli – blog Julii, która pojechała w samotną podróż dookoła świata, podczas której się zakochała i w ten sposób wylądowała na stałe w Australii. Blog kipi pozytywną energią i radością życia tak jak jego wiecznie uśmiechnięta autorka.
  • Z 2 strony – czyli Magda i Tomek, którzy spędzili w drodze 1405 dni i są zdecydowanie najazabawniejszą parą podróżników w blogosferze.
  • Skok w bok blog – Maciek podpowiada jak wszystko rzucić i wyjechać w ciepłe kraje. On to zrobił i mieszka w Tajlandii, skąd lubi czasem gdzieś wyskoczyć. Optymistyczny, lekki, inspirujący i smakowity blog o tym, że codzienność wcale nie musi być szara.
  • Na własne oczy – Gonia i Roman w podróży dookoła świata przez Azję, Oceanie, Australię i Amerykę Południową w poszukiwaniu (m.in.) dystansu i pokory wobec zachodniego stylu życia. Na ich blogu można znaleźć dokładne „instrukcje obsługi” miejsc, które odwiedzili i dużo pozytywnej energii, którą emanują ci sympatyczni podróżnicy.
  • Career Break – blog Magdy opowiadający historię ekscytującej wyprawy po Azji, Ameryce Południowej i Europie, pełny cennych wskazówek dla marzycieli planujących okrążenie globu. Podróż się skończyła, blog pozostał. Dziś traktuje o codzienności w Australii, radości z życia, podróżach i fotografii, która jest Magdy pasją.

44 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!