Back to home
Ladies Break

OTWARCIE – kobiecy slow Sylwester na Mazurach

w Osadzie Dzika Kaczka

30 GRUDNIA 2021 – 2 STYCZNIA 2022

JOGA ◦ MEDYTACJA ◦ MOTYWACJA ◦ RELAKS

wdzięczność ◦ odpuszczanie ◦ przyciąganie


Otwórz się na siebie, otwórz się na swoje potrzeby, słabości i pragnienia, otwórz się na nowe.

Poczuj wdzięczność za doświadczenia mijającego roku, uwolnij się od obciążeń i niepokoju, przyciągnij dobrą energię i z otwartym sercem przywitaj nowe możliwości. Zanurz się w kojącej naturze i dźwiękach dzwoneczków koshi, zainspiruj podczas kreatywnych ćwiczeń i warsztatów. Spędź z nami relaksujący przełom roku, pełen dobroci dla duszy, umysłu i ciała w magicznym miejscu blisko natury.

Weź udział w wyjątkowym wydarzeniu, organizowanym przez kobiety dla kobiet. Naszą misją jest tworzenie przyjaznej przestrzeni, w której uczestniczki mogą wyjść z pełnionych na co dzień ról i skupić uwagę wyłącznie na swoich potrzebach. Z daleka od codziennych obowiązków, presji czasu i przeładowanych grafików. Z otwartością, zaufaniem i pełnym przekonaniem, że troska o siebie i swoją energię jest niezbędna, aby mieć przestrzeń i siłę, by dbać o innych.

Czerpiąc z mądrości natury, tradycji słowian, wiedzy mistrzów jogi i psychologii, uwolnimy stres, napięcia i obciążające emocje, będziemy praktykować wdzięczność i uważność, projektować nowy rok z intencją przyciągania tego, co dla nas dobre.

Zadbamy o ciało, umysł i duszę.


Zapraszamy!
Aleksandra Pojechana & Ania Mindful Girl


Osada Dzika Kaczka na Mazurach – okolice Mikołajek

Osada Dzika Kaczka położona jest 50 m od lasu i 500 m od jeziora Głębokie o 1-szej klasie czystości, otulonego strefą ciszy, z piękną plażą i dużym prywatnym pomostem. Ten rodzinny pensjonat prowadzony jest z miłością i szacunkiem dla natury. Gospodarze uprawiają bogaty ogród warzywny, nie wchodzą w paradę bocianom, które mieszkają na ich dachu ani motylom, spijającym nektar z okolicznych kwiatów.

Mieszkamy w klimatycznych pokojach i apartamentach z łazienką. Dodatkowo mamy do dyspozycji przeszkloną werandę z kanapami jako przestrzeń do relaksu i salę do jogi z widokiem na mazurską łąkę.

Serwujemy dania kuchni wegetariańskiej w duchu slow food – przygotowywane z lokalnych produktów najwyższej jakości. Owoce, warzywa i zioła pochodzą z ogrodu siedliska, chleba i ciasta wypiekane są na miejscu w oparciu o tradycyjne mazurskie receptury, podobnie jak sery, konfitury i przetwory.

KLIKNIJ, ŻEBY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO


Program warsztatów i przyjemności

30 grudnia 2021 – 2 stycznia 2022

CZWARTEK – wdzięczność

od 15:00

Przyjazd, zakwaterowanie i czas na relaks – wskakujemy w wygodne dresy, oddychamy czystym powietrzem i zaczynamy cieszyć się otaczającą nas naturą.

18:00 – 19:00

Witajcie w kobiecym kręgu – zupełnie nieoficjalny początek “Otwarcia”.

19:00 – 20:00

Powitalna kolacja – poznajmy się nawzajem i otwórzmy na siebie.

20:00 – 20:30

Praktyka wdzięczności – kiedy czujemy wdzięczność wyostrzają się nasze zmysły, dostrzegamy znacznie więcej dobra, którego doświadczamy w życiu. Podczas tej praktyki skupimy się na wdzięczności za doświadczenia mijającego roku. 

20:30 – 21:00

Uwalniająca joga nidra z Mindful Girl – medytacja prowadzona, w której balansujemy pomiędzy jawą, a snem, czyli w miejscu, w którym dzieje się cała magia Twojej podświadomości. Ta praktyka pomoże uwolnić emocje, które już Ci nie służą i zastąpić je miłością do siebie.

PIĄTEK – oczyszczanie

7:30 – 8:00

Uziemianie – zaczerpniemy zdrową energię z ziemi podczas porannego spaceru boso.

8:00 – 9:00

Poranna joga z Mindful Girl – dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało.

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 14:00

Czas wolny na relaks – do wykorzystania na spacery, czytanie, wspólne rozmowy, drzemkę lub masaż z Izą (opcja dodatkowa).

14:00 – 15:00

Obiad w stylu slow food.

15:00 – 15:30

Medytacja na kreatywność z Mindful Girl – praktyka medytacji prowadzonej z intencją rozbudzenia naszego twórczego potencjału.

15:30 – 17:30

Warsztaty rozwoju osobistego “Mapa marzeń” – stworzymy wizualizację naszych marzeń, celów i pragnień, oddziałując na naszą podświadomość na zasadzie afirmacji. Niech się spełnia!

17:30 – 18:00

Przerwa – chwila wolnego czasu.

18:00 – 19:00

Wieczorna joga z Mindful Girl – łagodna praktyka, która pozwoli nam nawiązać kontakt ze sobą. Zadbamy o nasze ciało poprzez delikatnie rozciąganie wszystkich jego partii, uspokoimy umysł i zakotwiczymy się w byciu obecnym tu i teraz.

19:00 – 20:00

Kolacja w stylu slow food.

20:00 – 20:30

Spotkanie ze sobą – oczyszczające, autoterapeutyczne ćwiczenie w maskach.

20:30 – 21:00

Rytuał oczyszczania z szałwią i lawendą –  zanurzymy się w aromacie palonych ziół i użyjemy ich mocy do oczyszczenia energetycznego.

21:00 – 21:30

Maski karnawałowe – warsztaty kreatywne. Szykując się na przywitanie nowego roku, uwolnimy wodze fantazji przyozdabiając maski, które służyły nam w autoterapeutycznym ćwiczeniu. Obrócimy w piękno to, co pozornie było już bezużyteczne.

21:30 – 22:30

Ceremonia pożegnania – rytuał przejścia, który pomoże nam puścić przywiązania, pożegnać stare jakości i energie, które już nam nie służą. Oczyścimy również naszą pamięć, by zrobić przestrzeń na nowe jakości i otwartość na nowe doświadczenia.

22:30 – 00:30

Kobiecy krąg ognia – ceremonia przy ognisku. Ogień jako żywioł ma w sobie moc transformacji, oczyszczenia i zasilenia intencji – skorzystamy z tych mocy żegnając stary i witając nowy rok.

SOBOTA – przyciąganie

8:30 – 9:00

Medytacja z intencją na nowy rok z Mindful Girl– medytacja, która łagodnie poprowadzi Cię przez odpuszczenie starego i przyjęcie nowego w swoim życiu. Staniesz się świadoma swoich myśli i uczuć, będziesz pielęgnować skupienie i dostosowanie się do swoich celów i pragnień na następny rok, ale też odczuwać wdzięczność i uznanie za miniony rok.

9:00 – 10:00

Noworoczne śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 14:00

Czas wolny na relaks – do wykorzystania na spacery, czytanie, wspólne rozmowy, drzemkę lub masaż z Izą (opcja dodatkowa).

14:00 – 15:00

Obiad w stylu slow food.

15:00 – 16:00

Warsztaty rozwoju osobistego “Jak realizować postanowienia” z Pojechaną, która zdradzi sposoby, pomagające wytrwać w postanowieniach i budować zdrowe, dobre nawyki.

16:00 – 16:30

Przerwa – chwila wolnego czasu.

16:30 – 17:30

Warsztaty kreacji nowego roku z Pojechaną – korzystając z doświadczeń z warsztatów i ćwiczeń “Otwarcia”, stworzymy plan celów na 2022 roku dla obszarów takich jak samorozwój, relacje, kariera, zdrowie, pragnienia.

17:30 – 18:00

Przerwa – chwila wolnego czasu.

18:00 – 19:00

Wieczorna joga z Mindful Girl – łagodna praktyka, która pozwoli nam nawiązać kontakt ze sobą. Zadbamy o nasze ciało poprzez delikatnie rozciąganie wszystkich jego partii, uspokoimy umysł i zakotwiczymy się w byciu obecnym tu i teraz.

19:00 – 20:00

Kolacja w stylu slow food.

20:00 – 21:00

Sesja głębokiego odprężenia w saunie – zrelaksujemy się i oczyścimy nasze organizmy z toksyn.

NIEDZIELA – uważność

8:00 – 9:00

Poranna joga z Mindful Girl – dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało

9:00 – 10:00

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:00 – 10:30

Praktyka uważności z Mindful Girl – sesja mindfulness, podczas której skierujemy uważność na bycie świadomą tego, co w danej chwili czujesz, bez interpretacji i osądzania.

10:30 – 11:00

Kąpiel leśna shinrin-youku – zanurzymy się w lesie i będziemy chłonąć go wszystkimi zmysłami.

11:00 – 14:00

Czas wolny na spacer nad jeziorem i relaks – opcja dodatkowa: masaż z Izą.

14:00 – 15:00

Obiad w stylu slow food.

15:00

Pożegnanie i powrót do domu z głowami pełnymi dobrych emocji, wspomnień i planów na nowy rok.

KLIKNIJ, ŻEBY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO


KOBIETY DLA KOBIET – KIM JESTEŚMY

Jesteśmy jak yin i yang – Ola to wulkan energii, Ania jest oazą spokoju. Łączy nas przyjaźń, miłość do natury i świadomość jej terapeutycznego wpływu na organizm, szacunek do naszej kobiecości, chęć ciągłego rozwoju i robienia fajnych, niosących dobro rzeczy. Dlatego postanowiłyśmy połączyć siły naszych dwóch, przeciwnych biegunów, paletę różnorodnych umiejętności i stworzyć wyjątkowe wydarzenia dla kobiet.

Anna Werstak – joginka, przedsiębiorczyni, menadżerka, organizatorka, miłośniczka aktywnego stylu życia. Ukończyła kurs nauczycielki akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance (RYT200h). Jej specjalizacją jest Vinyasa joga, którą pokochała za płynny ruch połączony z oddechem i nieskończone możliwości tworzenia nowych sekwencji. Zgłębia mindfulness i techniki relaksacyjne. Na kobiecym slow weekendzie “Podróż do siebie” będzie już certyfikowanym nauczycielem Joga Nidra, czyli “jogicznego snu”, który jest wspaniałą techniką łączącą ciało, umysł i ducha, przynoszącą spokój, odprężenie i dobre samopoczucie.

Aleksandra Świstow – dziennikarka, redaktorka, menadżerka, mówczyni, pasjonatka podróży, miłośniczka gór, wpatrywania się w morze i odnajdywania dróg w zaułkach nieznanych kultur. Autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana i książki „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku w 2015 roku. Przez ponad 2 lata zgłębiała niuanse chińskiej kultury jako mieszkanka Państwa Środka, objechała świat z plecakiem podczas półtorarocznej podróży, wielokrotnie wracała do Azji Południowo-Wschodniej jako rozgadana pilotka wycieczek. Urodzona organizatorka, gaduła i dusza towarzystwa.

GOŚCINNIE POJAWI SIĘ

Izabela Parszczyńska – zapalona biegaczka, trenerka, organizatorka kobiecych obozów treningowych, fizjoterapeutka, masażystka. Ukończyła fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i prowadzi własne studio masażu „Dobrze Mi Tu” w Giżycku. W swojej praktyce lubi łączyć różne metody, jej ulubionym masażem jest autorska „intuicyjna” technika – wyczuwa miejsca bólowe w ciele i na nich się skupia.


TWOJA INWESTYCJA W „OTWARCIE”: 1860 PLN

(dopłata do pokoju 1-osobowego +300 PLN)

Cena zawiera:

 • 3 noclegi w pokojach dwuosobowych lub apartamentach dwu, trzy i czteroosobowych (jeśli chcesz mieć cały pokój dla siebie, poprosimy Cię o dopłatę w wysokości 300 PLN) 
 • 3 pyszne i zdrowe śniadania
 • 3 pyszne obiady z 3 dań w duchu slow food
 • 3 pyszne kolacje z lokalnych produktów
 • 4 praktyki jogi na pięknych matach Moonholi
 • praktykę joga nidra
 • 2 sesje medytacji
 • praktykę uważności
 • praktykę wdzięczności
 • wspólny uważny spacer – kąpiel leśną
 • sesję relaksacyjną w saunie
 • kreatywne warsztaty rozwoju osobistego “Mapa marzeń”
 • warsztaty rozwoju osobistego “Jak realizować postanowienia”
 • oczyszczające ćwiczenie w maskach “Spotkanie ze sobą”
 • warsztaty kreacji nowego roku
 • sylwestrowe ognisko
 • noworoczne ceremonie: oczyszczania, pożegnania, uziemiania, powitania i przyciągania

Gratis:

 • powitalne upominki
 • towarzystwo fajnych, inspirujących kobiet
 • atmosfera relaksu i dobrej zabawy
 • bliskość natury

Dodatkowo płatne atrakcje dla chętnych:

 • relaksujący masaż (60 min) – 150 zł
 • drenaż limfatyczny (30 min) – 50 zł

Cena nie zawiera: 

 • dojazdu do Osada Dzika Kaczka

Chcemy spędzić z Wami magiczny czas w kameralnej, przyjacielskiej atmosferze, dlatego liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Zapisy ruszają 14 listopada o godzinie 19:00 – nie przegap!

REZERWACJA I ZAPISY

 1. Zarezerwuj sobie miejsce na wyjeździe, wypełniając formularz (kliknij tu).
 2. Po otrzymaniu maila z potwierdzeniem rezerwacji, wpłać zadatek w kwocie 860 zł. Zadatek podlega zwrotowi jedynie w przypadku, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę lub jeżeli wyjazd zostanie odwołany.
 3. Reszta kwoty jest płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.
 4. Wyjazd odbędzie się przy zapisanych minimum 10 osobach.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pisz do nas śmiało ([email protected]) lub dzwoń na numer +48 601 131 115.

Do zobaczenia w Osadzie Dzika Kaczka!

KLIKNIJ, ŻEBY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO


PARTNERZY WYJAZDU

By Pojechana, 13 listopada 2021 Człowiek od rzeczy niemożliwych, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Angli, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Angli, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!