Back to home
Ladies Break

Podróż do siebie – kobiecy slow weekend na Mazurach

JOGA ◦ MEDYTACJA ◦ MOTYWACJA ◦ RELAKS

w Osadzie Dzika Kaczka na Mazurach

15-17 PAŹDZIERNIKA 2021

Zanurz się w zapachu mazurskiego lasu, dźwiękach dzwoneczków koshi i inspirujących opowieściach pobudzających wrażliwość. Spędź z nami relaksujący weekend pełen dobroci dla duszy, umysłu i ciała w magicznym miejscu blisko natury.

Obudź swoją życiową energię podczas dynamicznych praktyk Vinyasa Yogi, naucz się obserwować swój oddech podczas relaksujących sesji pracy z ciałem, pozwól się prowadzić ku oczyszczeniu z trosk życia codziennego podczas wspólnych medytacji góry i jeziora. Dowiedz się, jakie prawdy o życiu, których uczą góry, możesz przenieść do swojej codzienności, obudź swoją kreatywność i wrażliwość podczas warsztatów pracy ze słowem. Chłoń energię płynącą z natury podczas leśnych kąpieli i spacerów nad jeziorem, poznaj zasady podróżowania z szacunkiem dla odległych kultur i naszej Matki Ziemi. Poczuj się swobodnie w gronie ciekawych, otwartych kobiet.

Wyjazd organizujemy w ramach projektu Pani ma relaks – cyklu autorskich kobiecych spotkań i wyjazdów, tworzonych przez kobiety dla kobiet. Naszą misją jest tworzenie przyjaznej przestrzeni, w której uczestniczki mogą wyjść z pełnionych na co dzień ról i skupić uwagę wyłącznie na swoich potrzebach. Z daleka od codziennych obowiązków, presji czasu i przeładowanych grafików. Z pełnym przekonaniem, że troska o siebie i swoją energię jest niezbędna, aby mieć przestrzeń i siłę, by dbać o innych.

Razem rozpłyniemy się w kojącej naturze. Uwolnimy stres, napięcia i obciążające nas emocje. Zainspirujemy Cię podczas ciekawych spotkań i warsztatów.

Zadbamy o ciało, umysł i duszę.

Zapraszamy!
Aleksandra Pojechana & Ania Mindful Girl


Osada Dzika Kaczka na Mazurach – okolice Mikołajek

Osada Dzika Kaczka położona jest 50 m od lasu i 500 m od jeziora Głębokie o 1-szej klasie czystości, otulonego strefą ciszy, z piękną plażą i dużym prywatnym pomostem. Ten rodzinny pensjonat prowadzony jest z miłością i szacunkiem dla natury. Gospodarze uprawiają bogaty ogród warzywny, nie wchodzą w paradę bocianom, które mieszkają na ich dachu ani motylom, spijającym nektar z okolicznych kwiatów.

Mieszkamy w klimatycznych pokojach i apartamentach z łazienką. Dodatkowo mamy do dyspozycji przeszkloną werandę z kanapami jako przestrzeń do relaksu i salę do jogi z widokiem na mazurską łąkę.

Serwujemy dania kuchni wegetariańskiej w duchu slow food – przygotowywane z lokalnych produktów najwyższej jakości. Owoce, warzywa i zioła pochodzą z ogrodu siedliska, chleba i ciasta wypiekane są na miejscu w oparciu o tradycyjne mazurskie receptury, podobnie jak sery, konfitury i przetwory.


Program warsztatów i przyjemności

15-17 października 2021

PIĄTEK – otwartość

od 15:00

Przyjazd, zakwaterowanie i czas na relaks – wskakujemy wygodne dresy, oddychamy czystym powietrzem i zaczynamy cieszyć się otaczającą nas naturą.

18:15 – 18:30

Witajcie w kobiecym kręgu – zupełnie nieoficjalny początek podróży do siebie.

18:30 – 19:00

Poznajmy swoje ciała – medytacja w ruchu z Mindful Girl – praktyka rozwijająca świadomość ruchową, podczas której uważnie przyjrzymy się swojemu ciału i temu, jak ono się czuje w trakcie ruchu.

19:00 – 21:00

Powitalna kolacja przy ognisku – poznajmy się nawzajem.

SOBOTA – moc

8:00 – 9:00

Poranna joga z Mindful Girl– dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało.

9:15 – 10:15

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:30 – 11:30

Czego o życiu nauczyły mnie góry – warsztaty zarządzania życiem z Pojechaną, która opowie jakie nauki wyniesione z górskich wypraw na kilku kontynentach – zarówno tych zakończonych sukcesem, jak i porażką – warto przenieść do codziennego życia.

11:30 – 12:00

Medytacja góry z Mindful Girl – praktyka z intencją odnalezienia połączenia z własnym ciałem, przywołania swojej wewnętrznej siły i wzmocnienia pewności siebie.

12:00 – 14:00

Kąpiel leśna shinrin-youku i czas wolny – zanurzymy się w lesie i będziemy chłonąć go wszystkimi zmysłami. 

14:00 – 15:00

Obiad w stylu slow food.

15:00 – 17:00

Czas wolny na relaks – do wykorzystania na spacery, czytanie, wspólne rozmowy lub po prostu na krótką drzemkę – opcja dodatkowa: masaż z Izą.

17:00 – 18:00

Warsztaty kreatywnego pisania z Pojechaną – jak pisać, by wywoływać emocje, rozbudzać wyobraźnię i zmysły czytelnika? Jak opowiadać historie, których niezależnie od miejsca i czasu słucha się jak przy ognisku? Tajemnice swojego warsztatu pisarskiego zdradzi Aleksandra Świstow – blogerka, dziennikarka, redaktorka, autorka książki z logo National Geographic.

18:00 – 19:00

Wieczorna joga z Mindful Girl – łagodna praktyka, która pozwoli nam nawiązać kontakt ze sobą. Zadbamy o nasze ciało poprzez delikatnie rozciąganie wszystkich jego partii, uspokoimy umysł i zakotwiczymy się w byciu obecnym tu i teraz.

19:00 – 20:00

Kolacja w stylu slow food.

20:30 – 21:00

Praktyka uważności z Mindful Girl – sesja mindfulness, podczas której całą uwagę skierujemy na oddech i doznania płynące z ciała.

NIEDZIELA – spokój

8:00 – 9:00

Poranna joga z Mindful Girl– dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało.

9:15 – 10:15

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:15 – 12:30

Czas wolny na spacer i relaks – opcja dodatkowa: masaż z Izą.

12:30 – 13:30

Warsztaty odpowiedzialnego podróżowania z Pojechaną – podróżowanie jest silnym motorem przemian gospodarczych i kulturowych. Nie jest obojętne ani dla środowiska naturalnego, ani dla społeczności, które odwiedzamy. Jak podróżować, by minimalizować swój negatywny wpływ? Praktyczny warsztat “Jak być lepszym turystą”.

13:30 – 14:00

Medytacja jeziora z Mindful Girl – praktyka mindfulness, która pomoże przywrócić wewnętrzną równowagę i odnaleźć spokój.

14:00 – 15:00

Obiad w stylu slow food.

od 15:00

Pożegnanie i powrót do domu z głowami pełnymi dobrych emocji i wspomnień.

KLIKNIJ, ŻEBY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO


KOBIETY DLA KOBIET – KIM JESTEŚMY

Jesteśmy jak yin i yang – Ola to wulkan energii, Ania jest oazą spokoju. Łączy nas przyjaźń, miłość do natury i świadomość jej terapeutycznego wpływu na organizm, szacunek do naszej kobiecości, chęć ciągłego rozwoju i robienia fajnych, niosących dobro rzeczy. Dlatego postanowiłyśmy połączyć siły naszych dwóch, przeciwnych biegunów, paletę różnorodnych umiejętności i stworzyć wyjątkowe wydarzenia dla kobiet.

Anna Werstak – joginka, przedsiębiorczyni, menadżerka, organizatorka, miłośniczka aktywnego stylu życia. Ukończyła kurs nauczycielki akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance (RYT200h). Jej specjalizacją jest Vinyasa joga, którą pokochała za płynny ruch połączony z oddechem i nieskończone możliwości tworzenia nowych sekwencji. Zgłębia mindfulness i techniki relaksacyjne. Na kobiecym slow weekendzie “Podróż do siebie” będzie już certyfikowanym nauczycielem Joga Nidra, czyli “jogicznego snu”, który jest wspaniałą techniką łączącą ciało, umysł i ducha, przynoszącą spokój, odprężenie i dobre samopoczucie.

Aleksandra Świstow – dziennikarka, redaktorka, menadżerka, mówczyni, pasjonatka podróży, miłośniczka gór, wpatrywania się w morze i odnajdywania dróg w zaułkach nieznanych kultur. Autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana i książki „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku w 2015 roku. Przez ponad 2 lata zgłębiała niuanse chińskiej kultury jako mieszkanka Państwa Środka, objechała świat z plecakiem podczas półtorarocznej podróży, wielokrotnie wracała do Azji Południowo-Wschodniej jako rozgadana pilotka wycieczek. Urodzona organizatorka, gaduła i dusza towarzystwa.

GOŚCINNIE POJAWI SIĘ

Izabela Parszczyńska – zapalona biegaczka, trenerka, organizatorka kobiecych obozów treningowych, fizjoterapeutka, masażystka. Ukończyła fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i prowadzi własne studio masażu „Dobrze Mi Tu” w Giżycku. W swojej praktyce lubi łączyć różne metody, jej ulubionym masażem jest autorska „intuicyjna” technika – wyczuwa miejsca bólowe w ciele i na nich się skupia.


TWOJA INWESTYCJA W PODRÓŻ DO SIEBIE: 1190 PLN

(dopłata do pokoju 1-osobowego +200 PLN)

Cena zawiera:

 • 2 noclegi w pokojach dwuosobowych i apartamentach dwu, trzy i czteroosobowych (jeśli chcesz mieć cały pokój dla siebie, poprosimy Cię o dopłatę w wysokości 200 PLN) 
 • powitalną kolację przy ognisku
 • 2 pyszne i zdrowie śniadania
 • 2 pyszne obiady w duchu slow food
 • 1 pyszną kolację z lokalnych produktów
 • 3 praktyki jogi na pięknych matach Moonholi
 • 3 sesje medytacji 
 • praktykę uważności
 • udział w warsztatach kreatywnego pisania z autorką National Geographic
 • udział w motywacyjnych warsztatach zarządzania życiem inspirowanych górskimi wyprawami
 • udział w warsztatach odpowiedzialnego podróżowania z doświadczoną podróżniczką
 • wspólny uważny spacer – kąpiel leśną

Gratis:

 • powitalny upominek
 • książka prowadzącej warsztaty kreatywnego pisania “Laowai w wielkim mieście – zapiski z Chin”
 • towarzystwo fajnych, inspirujących kobiet
 • atmosfera relaksu i dobrej zabawy
 • bliskość natury

Dodatkowo płatne atrakcje dla chętnych:

 • relaksujący masaż (30 min) – 70 zł
 • relaksujący masaż (60 min) – 120 zł
 • drenaż limfatyczny (30 min) – 50 zł

Cena nie zawiera: 

 • dojazdu do Osada Dzika Kaczka

Chcemy spędzić z Wami magiczny czas w kameralnej, przyjacielskiej atmosferze, dlatego liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Zapisy ruszają 13 września o godzinie 19:00 – nie spóźnij się!

REZERWACJA I ZAPISY

 1. Zarezerwuj sobie miejsce na wyjeździe „PODRÓŻ DO SIEBIE”, wypełniając formularz (kliknij tu).
 2. Po otrzymaniu maila z potwierdzeniem rezerwacji, wpłać zaliczkę w kwocie 450 zł. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie w przypadku, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę lub jeżeli wyjazd zostanie odwołany.
 3. Reszta kwoty jest płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.
 4. Wyjazd odbędzie się przy zapisanych minimum 10 osobach.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pisz do mnie śmiało: [email protected]

KLIKNIJ, ŻEBY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Widzimy się w Osadzie Dzika Kaczka!


PARTNERZY WYJAZDU

By Pojechana, 12 września 2021 Człowiek od rzeczy niemożliwych, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Angli, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Angli, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!