Back to home
Ladies Break

Podróż do siebie – kobiecy slow weekend na Mazurach

JOGA ◦ MEDYTACJA ◦ MOTYWACJA ◦ RELAKS

w Osadzie Dzika Kaczka na Mazurach

15-17 PAŹDZIERNIKA 2021

Zanurz się w zapachu mazurskiego lasu, dźwiękach dzwoneczków koshi i inspirujących opowieściach pobudzających wrażliwość. Spędź z nami relaksujący weekend pełen dobroci dla duszy, umysłu i ciała w magicznym miejscu blisko natury.

Obudź swoją życiową energię podczas dynamicznych praktyk Vinyasa Yogi, naucz się obserwować swój oddech podczas relaksujących sesji pracy z ciałem, pozwól się prowadzić ku oczyszczeniu z trosk życia codziennego podczas wspólnych medytacji góry i jeziora. Dowiedz się, jakie prawdy o życiu, których uczą góry, możesz przenieść do swojej codzienności, obudź swoją kreatywność i wrażliwość podczas warsztatów pracy ze słowem. Chłoń energię płynącą z natury podczas leśnych kąpieli i spacerów nad jeziorem, poznaj zasady podróżowania z szacunkiem dla odległych kultur i naszej Matki Ziemi. Poczuj się swobodnie w gronie ciekawych, otwartych kobiet.

Wyjazd organizujemy w ramach projektu Pani ma relaks – cyklu autorskich kobiecych spotkań i wyjazdów, tworzonych przez kobiety dla kobiet. Naszą misją jest tworzenie przyjaznej przestrzeni, w której uczestniczki mogą wyjść z pełnionych na co dzień ról i skupić uwagę wyłącznie na swoich potrzebach. Z daleka od codziennych obowiązków, presji czasu i przeładowanych grafików. Z pełnym przekonaniem, że troska o siebie i swoją energię jest niezbędna, aby mieć przestrzeń i siłę, by dbać o innych.

Razem rozpłyniemy się w kojącej naturze. Uwolnimy stres, napięcia i obciążające nas emocje. Zainspirujemy Cię podczas ciekawych spotkań i warsztatów.

Zadbamy o ciało, umysł i duszę.

Zapraszamy!
Aleksandra Pojechana & Ania Mindful Girl


Osada Dzika Kaczka na Mazurach – okolice Mikołajek

Osada Dzika Kaczka położona jest 50 m od lasu i 500 m od jeziora Głębokie o 1-szej klasie czystości, otulonego strefą ciszy, z piękną plażą i dużym prywatnym pomostem. Ten rodzinny pensjonat prowadzony jest z miłością i szacunkiem dla natury. Gospodarze uprawiają bogaty ogród warzywny, nie wchodzą w paradę bocianom, które mieszkają na ich dachu ani motylom, spijającym nektar z okolicznych kwiatów.

Mieszkamy w klimatycznych pokojach i apartamentach z łazienką. Dodatkowo mamy do dyspozycji przeszkloną werandę z kanapami jako przestrzeń do relaksu i salę do jogi z widokiem na mazurską łąkę.

Serwujemy dania kuchni wegetariańskiej w duchu slow food – przygotowywane z lokalnych produktów najwyższej jakości. Owoce, warzywa i zioła pochodzą z ogrodu siedliska, chleba i ciasta wypiekane są na miejscu w oparciu o tradycyjne mazurskie receptury, podobnie jak sery, konfitury i przetwory.


Program warsztatów i przyjemności

15-17 października 2021

PIĄTEK – otwartość

od 15:00

Przyjazd, zakwaterowanie i czas na relaks – wskakujemy wygodne dresy, oddychamy czystym powietrzem i zaczynamy cieszyć się otaczającą nas naturą.

18:15 – 18:30

Witajcie w kobiecym kręgu – zupełnie nieoficjalny początek podróży do siebie.

18:30 – 19:00

Poznajmy swoje ciała – medytacja w ruchu z Mindful Girl – praktyka rozwijająca świadomość ruchową, podczas której uważnie przyjrzymy się swojemu ciału i temu, jak ono się czuje w trakcie ruchu.

19:00 – 21:00

Powitalna kolacja przy ognisku – poznajmy się nawzajem.

SOBOTA – moc

8:00 – 9:00

Poranna joga z Mindful Girl– dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało.

9:15 – 10:15

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:30 – 11:30

Czego o życiu nauczyły mnie góry – warsztaty zarządzania życiem z Pojechaną, która opowie jakie nauki wyniesione z górskich wypraw na kilku kontynentach – zarówno tych zakończonych sukcesem, jak i porażką – warto przenieść do codziennego życia.

11:30 – 12:00

Medytacja góry z Mindful Girl – praktyka z intencją odnalezienia połączenia z własnym ciałem, przywołania swojej wewnętrznej siły i wzmocnienia pewności siebie.

12:00 – 14:00

Kąpiel leśna shinrin-youku i czas wolny – zanurzymy się w lesie i będziemy chłonąć go wszystkimi zmysłami. 

14:00 – 15:00

Obiad w stylu slow food.

15:00 – 17:00

Czas wolny na relaks – do wykorzystania na spacery, czytanie, wspólne rozmowy lub po prostu na krótką drzemkę – opcja dodatkowa: masaż z Izą.

17:00 – 18:00

Warsztaty kreatywnego pisania z Pojechaną – jak pisać, by wywoływać emocje, rozbudzać wyobraźnię i zmysły czytelnika? Jak opowiadać historie, których niezależnie od miejsca i czasu słucha się jak przy ognisku? Tajemnice swojego warsztatu pisarskiego zdradzi Aleksandra Świstow – blogerka, dziennikarka, redaktorka, autorka książki z logo National Geographic.

18:00 – 19:00

Wieczorna joga z Mindful Girl – łagodna praktyka, która pozwoli nam nawiązać kontakt ze sobą. Zadbamy o nasze ciało poprzez delikatnie rozciąganie wszystkich jego partii, uspokoimy umysł i zakotwiczymy się w byciu obecnym tu i teraz.

19:00 – 20:00

Kolacja w stylu slow food.

20:30 – 21:00

Praktyka uważności z Mindful Girl – sesja mindfulness, podczas której całą uwagę skierujemy na oddech i doznania płynące z ciała.

NIEDZIELA – spokój

8:00 – 9:00

Poranna joga z Mindful Girl– dynamiczna praktyka Vinyasa Yoga oparta na sekwencji Powitanie Słońca, dzięki której rozbudzimy naszą życiową energię i przyjemnie rozciągniemy zaspane ciało.

9:15 – 10:15

Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów: warzywa z ogródka, domowe przetwory, chleb wypiekany w mazurskiej kuchni i luźne pogaduchy przy stole.

10:15 – 12:30

Czas wolny na spacer i relaks – opcja dodatkowa: masaż z Izą.

12:30 – 13:30

Warsztaty odpowiedzialnego podróżowania z Pojechaną – podróżowanie jest silnym motorem przemian gospodarczych i kulturowych. Nie jest obojętne ani dla środowiska naturalnego, ani dla społeczności, które odwiedzamy. Jak podróżować, by minimalizować swój negatywny wpływ? Praktyczny warsztat “Jak być lepszym turystą”.

13:30 – 14:00

Medytacja jeziora z Mindful Girl – praktyka mindfulness, która pomoże przywrócić wewnętrzną równowagę i odnaleźć spokój.

14:00 – 15:00

Obiad w stylu slow food.

od 15:00

Pożegnanie i powrót do domu z głowami pełnymi dobrych emocji i wspomnień.

KLIKNIJ, ŻEBY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO


KOBIETY DLA KOBIET – KIM JESTEŚMY

Jesteśmy jak yin i yang – Ola to wulkan energii, Ania jest oazą spokoju. Łączy nas przyjaźń, miłość do natury i świadomość jej terapeutycznego wpływu na organizm, szacunek do naszej kobiecości, chęć ciągłego rozwoju i robienia fajnych, niosących dobro rzeczy. Dlatego postanowiłyśmy połączyć siły naszych dwóch, przeciwnych biegunów, paletę różnorodnych umiejętności i stworzyć wyjątkowe wydarzenia dla kobiet.

Anna Werstak – joginka, przedsiębiorczyni, menadżerka, organizatorka, miłośniczka aktywnego stylu życia. Ukończyła kurs nauczycielki akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance (RYT200h). Jej specjalizacją jest Vinyasa joga, którą pokochała za płynny ruch połączony z oddechem i nieskończone możliwości tworzenia nowych sekwencji. Zgłębia mindfulness i techniki relaksacyjne. Na kobiecym slow weekendzie “Podróż do siebie” będzie już certyfikowanym nauczycielem Joga Nidra, czyli “jogicznego snu”, który jest wspaniałą techniką łączącą ciało, umysł i ducha, przynoszącą spokój, odprężenie i dobre samopoczucie.

Aleksandra Świstow – dziennikarka, redaktorka, menadżerka, mówczyni, pasjonatka podróży, miłośniczka gór, wpatrywania się w morze i odnajdywania dróg w zaułkach nieznanych kultur. Autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana i książki „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku w 2015 roku. Przez ponad 2 lata zgłębiała niuanse chińskiej kultury jako mieszkanka Państwa Środka, objechała świat z plecakiem podczas półtorarocznej podróży, wielokrotnie wracała do Azji Południowo-Wschodniej jako rozgadana pilotka wycieczek. Urodzona organizatorka, gaduła i dusza towarzystwa.

GOŚCINNIE POJAWI SIĘ

Izabela Parszczyńska – zapalona biegaczka, trenerka, organizatorka kobiecych obozów treningowych, fizjoterapeutka, masażystka. Ukończyła fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i prowadzi własne studio masażu „Dobrze Mi Tu” w Giżycku. W swojej praktyce lubi łączyć różne metody, jej ulubionym masażem jest autorska „intuicyjna” technika – wyczuwa miejsca bólowe w ciele i na nich się skupia.


PARTNERZY WYJAZDU

By Pojechana, 12 września 2021 Człowiek od rzeczy niemożliwych, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Angli, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
  • 7

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Angli, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

7 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!