Back to home
Azja

Jedź do Azji z Pojechaną

Od kilku lat pilotuję trampingowe wycieczki do krajów Azji Południowo-Wschodniej współpracując z (moim zdaniem) najfajniejszymi firmami w Polsce. Są to wyjazdy w luźnej, przyjacielskiej atmosferze, w małych grupach (maksymalnie 12 osób). To coś po środku pomiędzy samodzielną podróżą z plecakiem, a wycieczką z klasycznego biura podróży. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby zacząć podróżować na własną rękę, ale mają obawy, czy dadzą sobie radę, dla tych, którzy na samodzielne zorganizowanie wyjazdu nie mają czasu (bądź ochoty), a chcą czegoś więcej, niż leżenia nad basenem, a także dla tych, którym po prostu nie uśmiecha się wyjazd w pojedynkę (a akurat nie mają z kim). Dodatkowym benefitem jest moje towarzystwo – a ja w miejscach z trasy byłam nie raz, sporo o nich wiem i z nieskrywaną przyjemnością wiedzą się moją dzielę. I podobno opowiadam tak, że chciałoby się rozpalać ognisko i zasiąść w zasłuchaniu na całą noc – takie dostaję komentarze od uczestników moich wyjazdów (uwielbiam!).

Poniżej znajdziecie kierunki i terminu najbliższych wyjazdów. Jeśli interesuje Was coś innego – piszcie, pytajcie! W moim podróżniczym kalendarzu i głowie tyle się dzieje, że czasami nie nadążam z wrzucaniem na stronę nowych projektów.


CHINY – od Pekinu do Hongkongu, Makau

Cel wyjazdu: Chiny

Długość: 30 dni

Termin: kiedy skończy się pandemia…

Biuro podróżySupertramp

Program tej wyprawy został stworzony tak, byśmy mogli zobaczyć zarówno dawne Chiny, kolebkę cywilizacji, z takimi symbolami jak Wielki Mur, Klasztor Shaolin i Terakotowa Armia, jak również poznali dzisiejsze, rozwijające się w szaleńczym tempie Państwo Środka, znaleźli czas na delektowanie się herbatą, kosztowanie egzotycznych dań, poznanie zwyczajów mieszkańców oraz na chwilę odpoczynku i rekreacji w najpiękniejszym zakątkach Chin – w Guilin i Yangshuo. Czasu wystarczy nam też na indywidualne zwiedzanie i kontemplację bajkowych krajobrazów, na odwiedzenie opery, muzeów i parków lub na skorzystanie z tradycyjnego chińskiego masażu.
Podróżowanie po Chinach to przemieszczanie się na ogromne odległości. Nasz program przewiduje pokonywanie ich pociągami z komfortowymi wagonami sypialnymi, co znacznie ogranicza zmęczenie podróżą, dzięki czemu będziemy mieli więceh energii na czerpanie radości z tej niezapomnianej przygody.

KOSZT WYJAZDU:

Cena wyprawy: 7700 PLN + 950 USD

Cena biletu lotniczego: w cenie

Orientacyjnie koszty wyżywienia, wstępów i dodatkowych atrakcji na miejscu: 750 USD

Koszt chińskiej wizy: 445 PLN

Koszt wycieczki do Macau: 80 USD

Po szczegóły oferty i formularz zgłoszenia kliknijcie TU.  

SRI LANKA – miłość, szmaragd, ząb Buddy i krokodyl

Cel wyjazdu: Sri Lanka

Długość: 15 dni

Termin: kiedy skończy się pandemia…

Biuro podróżySupertramp

Barwna, egzotyczna kultura i jeszcze bardziej oszałamiająca natura.

Zobaczymy najważniejsze zabytki Sri Lanki, wejdziemy na szczyt wodospadu Diyaluma, zobaczymy wschód słońca z Adam’s Peak, udamy się na trekking po lasach deszczowych Simharaja, zajrzymy do fabryki cejlońskiej herbaty, będziemy tropić dzikie zwierzęta w Parku Narodowym Udawalawa i odpoczniemy na plaży Unawatuna uznawaną za jedną z 10 najpiękniejszych plaży świata. Będziemy smakować dań kolorowej lankijskiej kuchni, zajadać się soczystymi owocami i poznawać kulturę uśmiechniętych Lankijczyków.

KOSZT WYJAZDU:

Cena wyprawy: 6250 PLN + 550 USD

Cena biletu lotniczego: w cenie

Koszty wstępów i dodatkowych atrakcji na miejscu: 190 – 350 USD

Po szczegóły oferty i formularz zgłoszenia kliknijcie TU.  
By Pojechana, 16 grudnia 2016 Człowiek od rzeczy niemożliwych, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Angli, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
  • 33

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Angli, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

33 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!