Back to home
Francja

Pocztówki z dachu Europy – Aiguille du Midi

Moja niechęć do zimy w mieście tak bardzo mnie charakteryzuje, że często zamieszczam tą informację w krótkich notkach o autorze wieńczących moje publikacje. Zimę w górach próbowałam oswoić na snowboardzie- szło mi opornie (do poczytania TU), ale w końcu się udało i polubiłam śnieg- ten wysoko, wysoko, daleko od miast. Jednak takiego zachwytu nad bielą jakiego zaznałam stojąc na szczycie Aiguille du Midi (3 842 m n.p.m.), oddalonego zaledwie 8 km od szczytu Mont Blanc, zupełnie się nie spodziewałam. Rzadko mi brakuje słów. Tu zabrakło. I jeszcze większą miłość do gór poczułam, chyba zacznę je kochać również zimą.

Z Aiguille du Midi prowadzi 20 km trasa narciarska Vallee Blanche- jak twierdzą Francuzi- najpiękniejsza w Europie (ci odważniejsi twierdzą nawet, że na świecie). Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły mi na zjazd- bezchmurne niebo było tylko w wysokich górach, większość trasy otulona była gęstą jak mleko, ograniczającą widoczność do kilku metrów mgłą. Te kilka metrów to przy moich umiejętnościach snowbordowych zdecydowanie za mało. No cóż, trzeba będzie kiedyś wrócić do Chamonix.

Zarezerwuj najlepszy nocleg w Chamonix

Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij TU i zapisz się do newslettera!

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.

By Pojechana, 21 kwietnia 2015 Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
  • 36

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

36 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!