Pojechana Movie: Yangshuo Impression Sanjie Liu 1 komentarz


Impression Liu Sanjie to muzyczny show odgrywany w nocy na rzece Li w Yangshuo przez lokalnych mieszkańców- mniejszości etnicznej Zhuang (swoją drogą nie taka mała ta mniejszość, liczy około 18 mln osób). Spektakl został wyreżyserowany przez Zhanga Yimao, który stał za ceremonią otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Impression Sanjie Liu

Woda jest sceną, wapienne wzgórza scenografią. Do tego wspaniała gra świateł, kolorowe kostiumy, poruszająca muzyka i piękna historia o miłości, której nie trzeba znać ani rozumieć słów, by ją poczuć. Co prawda zadania na temat przedstawienia są podzielone, ale mi się bardzo podobało i wzruszyłam się do łez.

Liu Sanije to legendarna dziewczyna Zhuang, trzecia córka Liu o słowiczym głosie, który zmiękczał serca, potrafił nawet powstrzymać złoczyńców od grabieży. Wieści o jej urodzie i niezwykłym talencie niosły się po okolicy- gdy dotarły do lokalnego tyrana Mo Huairena, zapragnął uczynić z niej swoją konkubinę. Ale dziewczyna oddała już swoje serce innemu- chłopakowi o imieniu Li Xiaoniu. Odrzucony Mo Huairen zaprzysięga dziewczynie śmierć. Kochankom jednak udaje się uciec (happy end!), a na koniec zamieniają w parę skowronków.

Obejrzyjcie fragmenty tego niezwykłego widowiska i koniecznie wybierzcie się na nie jeśli będziecie kiedyś w Yangshuo (o którym pisałam TU).


Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.

Chcesz więcej Pojechanych klipów? Subskrybuj kanał Pojechanej na Youtube.


O Aleksandra Świstow

Dziennikarka i socjolożka, uzależniona od pisania pasjonatka podróży, miłośniczka gór i rozgadana pilotka wycieczek do Azji. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Angli, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Pojechana Movie: Yangshuo Impression Sanjie Liu