Back to home
kultura

Pojechana do Australii w Południku Zero

Życie pomiędzy dwoma krajami (a właściwie kontynentami), gdy wcale nie ma się ochoty porzucać żadnego z nich, charakteryzuje się tym, że czasem trzeba wsiąść w samolot, na przykład w marcu (bo czemu nie?) i przylecieć na drugi koniec świata (czyli w tym przypadku do Polski) pozałatwiać różne ważne sprawy. Nie to, żebym narzekała. Od dwóch tygodni zaspakajam wszelkie tęsknoty spędzając czas z rodziną i przyjaciółmi, tarmosząc koty i zajadając się europejską kuchnią. Mogłoby być co prawda troszkę cieplej ( i ten katar mógłby się wreszcie skończyć!), ale tak serio, to pogoda (jak na marcową) wyjątkowo mnie rozpieszcza. Chyba mnie ta Polska trochę lubi.

A  jak już w Polsce jestem, to przecież nie przegapię okazji żeby się z Wami spotkać! Na przykład pod pretekstem slajdowiska o Australii. Tak, tak, Pojechana objawia się w realu. Będzie dużo gadać i dużo zdjęć pokaże. A to wszystko już w najbliższy czwartek 27 marca o godz. 19:00 w Południku Zero przy ul. Wilczej 25 w Warszawie. Wstęp oczywiście wolny!

Będą spektakularne (serio, uwierzcie mi! a jak nie wierzycie to przyjdźcie i sprawdźcie!) australijskie widoki, praktyczne wskazówki (przecież sobie nie daruję żeby się nie powymądrzać troszkę), opowieści o przygodach i zwierzakach (ajajaj!). Opowiem: slajdowisko - Australia

  • Gdzie można spotkać koale?
  • A gdzie australijskich hipisów?
  • Ilu jest skalnych apostołów? I czy na pewno 12?
  • Czy kangury potrafią chodzić do tyłu?
  • Jaki australijski ptak się z nas śmieje?
  • Jaka pogoda jest typowa dla Melbourne?
  • Czy można zobaczyć śnieg na Outbacku?
  • Jak podróżować by nie zbankrutować?

A także o tym jakie kosmetyki są niezbędne w przypadku, gdy złapiemy gumę na autostradzie, o nocnych wizytach oposów, jadowitych wężach, niezwykłych spotkaniach na końcu świata i rozgwieżdżonym niebie.

Zabiorę Was w podróż trasą: Gold Coast – Brisbane – Lone Pine Sanctuary – Nimbin – Byron Bay – Corindi Beach – Myal Lakes – Seal Rocks – Sydney – Jervis Bay – Great Ocean Road – Port Cambell – Melbourne – Alice Springs – Uluru – Kata Tjuta – Kings Canyon – Henbury – Alice Springs – Sydney.

I z przyjemnością odpowiem na Wasze pytania z serii dziwnych i dziwniejszych.

To co, widzimy się? Kliknij żeby dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

 

Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij TU i zapisz się do newslettera!

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.

By Pojechana, 24 marca 2014 Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
  • 9

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

9 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!