Back to home
Australia

Pocztówki z Kings Canyon

Po Uluru i Kata Tjuta, przyszedł czas na Kings Canyon w Parku Narodowym Watarrka- nasz przedostatni* przystanek na Outbacku. Bezkresne przestrzenie, gotująca się w słońcu czerwień piaskowca, niezwykłe formy krajobrazu i zabójczy upał. Majestatyczny, największy w Australii kanion można podziwiać z… helikoptera, lub podczas trekkingu jedną z dwóch tras (2,6 i 6 km) biegnących wzdłuż jego krawędzi. W głowie może się zakręcić nie tylko z gorąca, ale i z wrażenia, gdyż dróżka wiedzie niepokojąco blisko przepaści. Dołem, wąwozem zielonym liśćmi, pomarańczowym skałami i rozśpiewanym ptakami, prowadzi jeszcze jedna, spacerowa ścieżka. Czapka, wygodne buty, krem z filtrem, dużo wody i w drogę!

*Przedostatni przystanek, bo jeszcze w drodze do Alice Springs (skąd lecieliśmy do Sydney, by rozpocząć swoją podróż do domu), zatrzymaliśmy się zobaczyć kratery po uderzeniu odłamków meteorytu Henbury.

 

Ciekawi szczegółów australijskiej podróży? Dokładną relację znajdziecie tu: Australia 2013/2014.

Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij TU i zapisz się do newslettera!

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.

By Pojechana, 9 marca 2014 Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
 • 3

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

3 Comments
 • Kasia
  11 marca 2014

  co za kolory, zazdroszczę!

 • Grzegorz
  10 kwietnia 2014

  Pozwolę sobie uzupełnić o radę praktyczna dla Tych, którzy się wybierają. Trasę pieszą dobrze jest zacząć tuż przed wschodem słońca, mamy wtedy dodatkowe efekty związane z oświetleniem i długimi cieniami. Ze współczuciem patrzymy też na tych, którzy zaczynają iść kiedy słońce zaczyna solidnie dogrzewać, a my już chowamy się do samochodu albo decydujemy się na przelot helikopterem.

 • Karol
  26 listopada 2023

  Krajobrazy rewelacyjne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!