Back to home
Azja, Chiny, refleksje, życie w Chinach

Uliczne zabawy wyobraźnią

Kurz osiada na mokrej skórze, wilgotny upał zaciska się ciasną pętlą na szyi, ulicami życie płynie. Spieszą się, kupują, ładują, liczą, pędzą, przekładają, próbują. W koktajlu strzępków zdań, pokrzykiwań, nieśmiałych uśmiechów, pogwizdywań i nuconych pod nosem melodii. Ona pieniądze liczy, choć głową sprawami dnia wczorajszego ma zajętą, on patrzy ukradkiem na jej zmęczone dłonie onieśmielony. Pustkę w oczach jego dojrzeć można, gdy ona ku sprawom dnia jutrzejszego odjedzie na zdezelowanym skuterze. Ona sałaty liście obmywa, oni w pośpiechu drepczą za blisko. Bezzębny uśmiech pozdrawia, papieros w kąciku ust się ćmi. Ona rozgląda się zdenerwowana, spóźnieniem przestraszone ma oczy. On sypie jej ryżu mniej niż wskazała waga. Wesoły szturm dzieci urządzają, łoskot przewróconej blaszanej bańki przedziera się przez śmiech mistrza karcianych sztuczek, który zgarnia całą pulę i spluwa siarczyście. Owoce świeże, nieświeże oddechy, szczere oczy, czy słowa szczere? On patrzy z tęsknotą, ona liczy z zadowoleniem, palcami przeczesze czerń włosów. Czy ona szczęśliwa, czy on zazdrosny, czy one beztroskie? Ulicami pytania płyną, wartki strumień ludzkich losów. Zawsze lubiłam spoglądać w tą rzekę. Cudzych historii w niej szukać i własnego odbicia. Stanąć przy ruchliwym skrzyżowaniu, usiąść na ławce w parku i obserwować teatr życia. Odgadywać nastroje, snuć historie. Miłość dostrzegać, szczęście i troski. Świat podglądać, bawić się wyobraźnią.

 

Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij TU i zapisz się do newslettera!

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.

 

 

By Pojechana, 20 marca 2014 Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
  • 14

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

14 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!