Back to home
Australia

Australia: miesięczny roadtrip

Zapraszam do lektury Dziennika z podróży po Australii, która miała miejsce na przełomie grudnia 2013 i stycznia 2014 roku. Znajdziecie tu dokładny opis przygód, wskazówki dotyczące trasy, noclegów, transportu i mnóstwo zdjęć.

W ciągu 21 dni przejechałam trasę: Gold Coast – Brisbane – Lone Pine Sanctuary – Nimbin – Byron Bay – Corindi Beach – Myal Lakes – Seal Rocks – Sydney – Jervis Bay – Great Ocean Road – Port Cambell – Melbourne – (samolot) – Alice Springs – Uluru – Kata Tjuta – Kings Canyon – Henbury – Alice Springs – (samolot) – Sydney.

Australia-tripline

12 Apostołów

Zapiski na szybko z trasy znajdziecie tu:

 

Pełną relację dzień po dniu i dużo zdjęć znajdziecie pod linkami:

Brisbane na dobry początek

Przytulić koalę

Hipisowskie NimbinAustralia

Byron Bay i Corindi Beach

Seal Rocks – plaża, plaża, najplaża

Wakacyjne Sydney

Plażowy spacer z Coogee do Bondi

Z kangurami pod papugami – Jervis Bay

Spotkać koale na wolności – tyle wygrać!

Really great Great Ocean Road

Pocztówki z Great Ocean Road: Loch Ard Gorge i 12 Apostołów

Miejski koktajl: Melbourne

Street Art-owe pocztówki z Melbourne

Magia Uluru

Outback – królestwo przestrzeni

Kata Tjuta – w cieniu sławy Uluru

Pocztówki z Kings Canyon

Pożegnanie z Sydney

 

Po porady praktyczne (czyli odpowiedzi na pytania jak, po co, czym, gdzie i za ile) zajrzyjcie do wpisu Australia – jak podróżować i nie zbankrutować.

 

A po jeszcze więcej krainy kangurów i czerwonych piasków zaglądajcie na Pojechaną do zakładki AUSTRALIA.

 

By Pojechana, 12 stycznia 2014 Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
 • 8

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

8 Comments
 • Mr Math
  7 czerwca 2015

  Zawsze chciałem zwiedzić Australię. Kiedyś to zrobię. Obiecuję.

 • Piotr Kawzowicz
  9 lipca 2015

  Zawsze marzyłem o podróży do Australii

 • krakow-zwiedzanie
  12 listopada 2015

  Bardzo mnie ciągnie do Australii i Nowej Zelandii. Pewnie dlatego, że to drugi koniec świata ;)

 • Chiken
  1 grudnia 2015

  Świetnie zdjęcia dla szarego zwykłego człowieka Australia jest jeszcze bardziej niedostępna niż Stany Zjednoczone. Próbowałem uzyskać wizę na czasowy legalny pobyt i mimo, że miałem zagwarantowaną pracę w Australii to nie uzyskałem tego dokumentu. Wszystkim szczęśliwcom, którzy wyemigrowali z Polski i mają okazję zwiedzać ten piękny kontynent bardzo zazdroszczę. Piękna długa trasa chodź w pani wpisie brak mi wzmianki co pani najbardziej utkwiło w pamięci jaki dokładnie region. Pozdrawiam

  • Aleksandra Świstow
   16 grudnia 2015

   Nie jest łatwo emigrować do Australii, ale dla podróżników drzwi tego pięknego kraju są otwarte- pół roczną, bezpłatną wizę turystyczną można uzyskać w kilka godzin przez internet. A że nie napisałam co mi się podobało w Australii najbardziej? Po prostu nie umiałabym wybrać :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!