Back to home
Azja, Tajlandia

Pak Klong Talad- targ kwiatów w Bangkoku

Kwiaty kocham od zawsze, nie zawsze miłością odwzajemnioną. Doniczkowe, cięte, ogrodowe, zielone, kolorowe, apchnące, kwitnące, wijące się. Mało brakowało, a stałyby się moim sposobem na życie. Lubię się nimi otaczać, uwielbiam je dostawać. I gdy tylko mam okazję, odwiedzam kwiatowe targi w egzotycznych miejscach- z ciekawości, po inspiracje i dla czystej przyjemności. Kwiaty pełnią ważną rolę w kulturze Tajlandii, podejrzewałam więc, że tutejsze Flower Market’s to miejsca wyjątkowe. Podczas ostatniej wizyty w Bangkoku, udało mi się znaleźć chwilę by odwiedzić najbardziej znany z nich- Pak Klong Talad. Nie rozczarowałam się, na miejscu zastałam egzotyczny festiwal kolorów, kształtów i zapachów, obraz niezwykłej precyzji pracy ludzkich rąk. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego magicznego miejsca.

Flower Market

Pak Klong Talad

Flower Market

Flower Market

Flower Market

Flower Market

Flower Market

Flower Market

Flower Market

Flower Market

Flower Market

Flower Market

Flower Market

Gdzie spać w Bangkoku?

Często pytacie mnie o noclegi w Bangkoku, podaję więc sprawdzone miejsca w dobrej lokalizacji: trochę droższy, ale w lepszym standardzie Laksameenarai Guesthouse na tyłach Khao San Road i budżetowy, ale klimatycznie położony nad rzeką New Phiman Riverview Guesthouse. Dobrze wspominam też pobyt w oddalonym od centrum wydarzeń i trochę droższym, ale ładnym i czystym hotelu Udee.


Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij TU i zapisz się do newslettera!

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.

By Pojechana, 8 listopada 2013 Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
  • 14

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

14 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!