Back to home
kultura, sztuka

DALeast – chiński street art

Chiński street art- tego jeszcze na Pojechanej nie było!

DALeast to pseudonim pochodzącego z Chin artysty graffiti, którego prace zdobią mury Pekinu, Miami, Londynu, Nowego Jorku, Cape Town (gdzie mieszka), Honolulu, Paryża i innych miast na całym świecie. DALest studiował rzeźbę w Instytucie Sztuki w Wuhan (Chiny), z którego został jednak wyrzucony na rok przed ukończeniem nauki- jak łatwo się domyślić, trudno mu było przystosować się do konserwatywnych chińskich metod nauczania. Podczas pierwszego roku na uczelni, wstąpił do organizacji JEJ, należącej do pierwszej generacji aktywnych grup graffiti w Chinach, co nie przysporzyło mu sympatii wykładowców. Dziś podróżuje po całym świecie tworząc niezwykłe uliczne trójwymiarowe obrazy, które wydają się być stworzone z tysięcy maleńkich odłamków metalu. Był już raz aresztowany za swoją działalność- tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie w 2008 roku. Jego prace to sztuka czy wandalizm? Oceńcie sami.

DALeast

DALeast

DALeast

DALeast

street art

street art

street art

DALeast

street art

street art

DALeast

dal-62

DALeast

street art

DALeast

DALeast

DALeast

DALeast

DALeast

DALeast

DALeast

DALeast

źródło grafik: www.demilked.com

Więcej prac DALesta na jego autorskiej stronie www.daleast.com.

 

Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij TU i zapisz się do newslettera!

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.

By Pojechana, 15 września 2013 Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
  • 4

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

4 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!