Back to home
Europa, Hiszpania

La Gomera

Na Azji świat się nie kończy (ani nie zaczyna) a ja ostatnio nic tylko Chiny i Chiny w kółko! Niektórzy pewnie już żółkną od tego czytania, a przecież w Europie też mamy mnóstwo miejsc tak pięknych, że łza wzruszenia w gardle staje a kolana gną się by pokłon potędze natury oddać.

Takim miejscem jest niewątpliwie malutki skrawek ziemi (378 km2) w kształcie koła, leżący w Archipelagu Wysp Kanaryjskich- La Gomera. Kiedyś miejsce pielgrzymek hipisów, dziś cel dla turystów wrażliwych na piękno natury, szukających odpoczynku, spokoju i odrobiny… lenistwa. Ciszę przerywa jedynie odgłos fal rozbryzgujących się o kamienie i pogwizdywania rdzennych mieszkańców górzystej wyspy, którzy zgodnie z tradycją (i na potrzeby turystyki) porozumiewają się w ten sposób. Kilku tysięcy „gwizdanych słów” uczy się nawet w tutejszych szkołach.

Wyspa sąsiadująca ze słynną Teneryfą, kojarzona z Krzysztofem Kolumbem, który odwiedzał w uroczym San Sebastian znaną z miłości do mężczyzn i seksu Beatriz. Od domniemanej liczby jej kochanków wziął nazwę likier z draceny „43” podawany oziębłym kobietom.

Zarezerwuj najlepszy nocleg w San Sebastian de la Gomera

Wiecznie zielona Gomera, z krętymi drogami, tarasowymi polami, jednym z najstarszych na świecie lasów-  wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO Parkiem Narodowym Garajonay porośniętym przez wawrzyny, wierzby i porośnięte mchem sosny kanaryjskie, które wprowadzały mroczny nastrój w „Planecie Małp” i „Gwiezdnych Wojnach” (kręcono tu niektóre sceny obu superprodukcji). Wyspa z pięknymi plażami, bujną roślinnością i pocztówkowymi widokami, którą najlepiej zwiedza się wynajętą terenówką (te kręte drogi i strome przepaście! szał!), zresztą… przekonajcie się sami.


Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij TU i zapisz się do newslettera!

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.

By Pojechana, 15 grudnia 2012 Dziennikarka i socjolożka, uzależniona od pisania pasjonatka podróży, miłośniczka gór i rozgadana pilotka wycieczek do Azji. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Angli, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
  • 10

Pojechana

Dziennikarka i socjolożka, uzależniona od pisania pasjonatka podróży, miłośniczka gór i rozgadana pilotka wycieczek do Azji. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Angli, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

10 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!