Back to home
Europa, Hiszpania

La Gomera

Na Azji świat się nie kończy (ani nie zaczyna) a ja ostatnio nic tylko Chiny i Chiny w kółko! Niektórzy pewnie już żółkną od tego czytania, a przecież w Europie też mamy mnóstwo miejsc tak pięknych, że łza wzruszenia w gardle staje a kolana gną się by pokłon potędze natury oddać.

Takim miejscem jest niewątpliwie malutki skrawek ziemi (378 km2) w kształcie koła, leżący w Archipelagu Wysp Kanaryjskich- La Gomera. Kiedyś miejsce pielgrzymek hipisów, dziś cel dla turystów wrażliwych na piękno natury, szukających odpoczynku, spokoju i odrobiny… lenistwa. Ciszę przerywa jedynie odgłos fal rozbryzgujących się o kamienie i pogwizdywania rdzennych mieszkańców górzystej wyspy, którzy zgodnie z tradycją (i na potrzeby turystyki) porozumiewają się w ten sposób. Kilku tysięcy „gwizdanych słów” uczy się nawet w tutejszych szkołach.

Wyspa sąsiadująca ze słynną Teneryfą, kojarzona z Krzysztofem Kolumbem, który odwiedzał w uroczym San Sebastian znaną z miłości do mężczyzn i seksu Beatriz. Od domniemanej liczby jej kochanków wziął nazwę likier z draceny „43” podawany oziębłym kobietom.

Zarezerwuj najlepszy nocleg w San Sebastian de la Gomera

Wiecznie zielona Gomera, z krętymi drogami, tarasowymi polami, jednym z najstarszych na świecie lasów-  wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO Parkiem Narodowym Garajonay porośniętym przez wawrzyny, wierzby i porośnięte mchem sosny kanaryjskie, które wprowadzały mroczny nastrój w „Planecie Małp” i „Gwiezdnych Wojnach” (kręcono tu niektóre sceny obu superprodukcji). Wyspa z pięknymi plażami, bujną roślinnością i pocztówkowymi widokami, którą najlepiej zwiedza się wynajętą terenówką (te kręte drogi i strome przepaście! szał!), zresztą… przekonajcie się sami.


Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij TU i zapisz się do newslettera!

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.

By Pojechana, 15 grudnia 2012 Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".
 • 11

Pojechana

Człowiek od rzeczy niemożliwych, menadżerka, przedsiębiorczyni, dziennikarka, pasjonatka podróży, miłośniczka gór i cienia palm. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 50 krajów, mieszkała w Anglii, Chinach i Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".

11 Comments
 • Monaleasa
  15 grudnia 2012

  Ogromnie żałuję, że będąc na Teneryfie nie zmusiłam reszty do wybrania się na La Gomerę. Zdjęcia są cudowne a Wyspy Kanaryjskie to mój cel (chciałabym zwiedzić wszystkie ;) )

 • wg108
  15 grudnia 2012

  Aż sprawdzę czy jest jakieś last minute, bo miejsce w sam raz do czekania na koniec świata ;)

  • pojechana
   18 grudnia 2012

   To się nazywa „koniec z widokiem” ;-) Jak koniec świata nie nadejdzie, to zawsze można poczekać na początek- nowego roku rzecz jasna!

 • Joanna
  28 marca 2013

  Piękne zdjęcia! Na nas La Gomera także zrobiła ogromne wrażenie, chociaż zwiedzaliśmy ją łącznie tylko dwa tygodnie. Polecam także wybrać się na jeszcze mniej turystyczną Kanaryjską wyspę, El Hierro.

 • plan4fun.pl
  7 kwietnia 2014

  Warto zobaczyć też San Sebastián de la Gomera — największe miasto i główny port La Gomery ożywa wraz z przypływającym z turystami promem z Teneryfy. Mieszka tu ok. 7000 mieszkańców. Odbywają się tu liczne fiesty np. Fiesta de San Sebastian.

 • Klara
  25 lutego 2015

  Piękne zdjęcia! Pozdrawiam:)

 • Huoneisto
  1 lutego 2019

  Wyspa robi wrażenie! Widoki niesamowite…

 • Dorota
  4 stycznia 2020

  Cudowności….Właśnie w kwietniu wybieram się na La Gomerę. Proszę o radę. Polecicie jakieś nie trudne trasy lasem wawrzynowym? Muszę zadbać o moich towarzyszy, którzy chcą koniecznie zobaczyć z bliska las wawrzynowy ale nie są już najmłodsi. Chciałabym, żeby byli zadowoleni.

 • kasia
  14 czerwca 2021

  Kocham wyspy kanaryjskie :) Są świetne. Fuerteventura, to moja miłość absolutna, byłam rok temu, do tego bylam tez na wycieczce na lanzarote, niesamowita kultura, teraz mam zamiar wybrać się na teneryfę, bo jak widze te krajobrazy to aż by chciało sie tam być !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do Pojechańców!

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj raz w tygodniu list z wskazówkami dotyczącymi jednego z Pojechanych kierunków podróży lub rady, jak zrobić sobie fajne życie. Weź udział w ekskluzywnych konkursach z nagrodami tylko dla Pojechańców.

 

Kliknij TU i zapisz się do newslettera!